Vyhledávání
      

Alokasie (Alocasia sanderiana)

Okrasné listem > 

Výška rostliny: 
do 45.0 cm
Šířka rostliny: 
do 45.0 cm
Barva olistění: 
zelenobílá
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Náročnost: 
polostín, teplomilná

Fotogalerie (13 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Alokasie je pokojová rostlina, která vyrůstá každý rok znovu z oddenku. Má zelené kovově lesklé listy s bílými okraji. Čepele listů mají dlouhé řapíky. Listy jsou bíle žilkované, spodní strana je nafialověle bronzová. Tato pěkná hrnková rostlina roste od jara do zimy, její květy jsou nevýrazné. Alokasie je křehká, přiměřeně rostoucí, vyžadující péči. Dorůstá do výšky 45 cm a šířky 45 cm. Její vzrůst je vzpřímený.

Čeleď:
Araceae (árónovité)

Původ:
Alokasie pochází z Filipín.

Pěstování:
Jako tropická rostlina potřebuje podmínky co nejvíce podobné prostředí její domoviny. Minimální teplota, ve které je schopná růst je 15 stupňů. Měla by být na částečně zastíněném stanovišti, na listy nesmí dopadat přímé slunce. Zalévat je zapotřebí pravidelně, musí být trvale ve vlhku, ale ne přemokřená.

Alokasie potřebuje vyšší vlhkost vzduchu. Čím vyšší je teplota, tím vyšší musí být i vlhkost. Malá vlhkost vzduchu způsobuje suché lámavé listy a po přelití vodou mohou uhnívat oddenky. Je tedy lépe zalévat málo, ale častěji.Je dobré ji pravidelně rosit a pod ní umístit misku s mokrým keramzitem. Oddenky sázíme na jaře do dobře propustné zeminy.

Na konci vegetačního období nechte oddenky zaschnout a přezimujte je v suchém prostředí s teplotou nad bodem mrazu. Alokasie se na zimu zatahuje, listy se svraští a opadávají. Na jaře ale znovu vyrazí.

Hnojení:
Pokud rostlinu přesadíme každý rok do nového substrátu, nemusíme ji hnojit.

Množení:
Alokasii množíme na jaře odsazením výhonů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.